O Nas

Strona pod patronatem Oddziału Świętokrzyskiego PTAiT

 

Strona internetowa www.anestezjologiaregionalna.pl jest oficjalną stroną Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Szpitala Specjalistycznego w Końskich.

Anestezjologią regionalną z wykorzystaniem USG w naszym szpitalu zajmujemy się od ponad czterech lat. Początki naszej przygody z ultrasonografią były bardzo różne a efekty często mało obiecujące. W chwili obecnej jednak każdego dnia wykonujemy od kilku do kilkunastu znieczuleń z wykorzystaniem technik anestezji regionalnej i USG, co więcej większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bloku operacyjnego czy chociażby intensywnej terapii bez ultrasonografu.

Sala wybudzeniowa

Sala wybudzeniowa

 

Pomysł utworzenia strony internetowej zrodził USGsię w 2014 roku, a dzięki współpracy całego zespoły z początkiem 2015 r. udało się z powodzeniem zrealizować to przedsięwzięcie. Na stronie  mogą Państwo odnaleźć informacje dotyczące najczęściej wykonywanych blokad z wykorzystaniem USG, z krótkimi opisami dotyczącymi anatomii ultrasonograficznej (sonoanatomii) oraz licznymi zdjęciami oraz filmami.  Znajdą tu także Państwo zakładkę „Intensywna Terapia”, w której umieściliśmy informacje dotyczące ultrasonograficznej diagnostyki najczęściej spotykanych patologii płuc. Dodatkowo można skorzystać z opcji „Newslettera”, a także czynnie uczestniczyć w tworzeniu strony poprzez dodawanie komentarzy i opinii. Mamy nadzieję, że strona spełni Państwa oczekiwania i będzie pomocna w codziennej praktyce.

Kilka słów o Oddziale:

W 2012 roku Oddział AiIT Szpitala Specjalistycznego w Końskich przeszedł gruntowny remont połączony z rozbudową. Obecnie jest to nowoczesny dziesięciołóżkowy oddział spełniający wszelkie wymagania i standardy, w którym rocznie leczonych jest ok. 300 pacjentów. Integralną część OAiIT stanowi Centralny Blok Operacyjny z pięcioma nowoczesnymi salami operacyjnymi oraz sześciostanowiskową salą wybudzeniową. Poza centralnym blokiem w obrębie oddziałów zabiegowych funkcjonują dodatkowo cztery sale operacyjne. Rocznie znieczulanych i operowanych jest ponad 6 tysięcy pacjentów, w tym około 80% wykonywanych znieczuleń z zakresu anestezjologii regionalnej. Oddział dysponuje dwoma nowoczesnymi aparatami USG: Sonosite Mturbo oraz Philips Sparq, które na co dzień wykorzystywane są w trakcie naszej pracy.

 

 

 

 

Oddział Intensywnej Terapii, Szpital Specjalistyczny w Końskich

Oddział Intensywnej Terapii, Szpital Specjalistyczny w Końskich


Zostaw komentarz

Menu